Strona Główna


Pięknie opowiedziana Wasza historia, prawdziwy reportaż, jak najbardziej dyskretna narracja filmowa.

Uncategorized

Filmy

Kamerzysta Warszawa okolice
Joanna & Wojciech, ślub w mundurze
Film ślubny opowiada o historii Waszej miłości, o chwilach spełniających się Waszych marzeń. Tworzę filmy które spodobają się Wam dziś, zapadają w pamięci na długo, do których będziecie wracać po 10 czy 20 latach. Są uniwersalne, ponadczasowe, bardzo naturalne.

Highlights, czyli najważniejsze chwile Waszego ślubu i wesela

 W realizacji filmów ślubnych szukam wciąż nowych pomysłów i inspiracji. Czasy tradycyjnego wideofilmowania i pana kamerzysty, nudnych czterogodzinnych filmów na płytkach DVD dawno minęły. Współczesne filmy ślubne to naprawdę piękne, bardzo poprawne technicznie zaawansowane produkcje filmowe. coraz częściej też w jakości 4K,  wymagające dużo pracy, umiejętności i kreatywności, a przy tym najlepszego sprzętu, gimbali, lustrzanek, gamy obiektywów, drona.
    Powstawanie filmu ślubnego jest długim i pracochłonnym procesem. To nie tylko przygoda z kamerą w dniu  ślubu. następnego dnia zaczyna się organiczna praca nad filmem. Najpierw kopiuje się pliki z nośników, kataloguje, i co najważniejsze zabezpieczenia ich przed utratą w kopiach zapasowych. Materiały z kilku kamer są następnie dzielone tematycznie na materiały z przygotowań, ślubne, weselne, materiały z sesji. Powstają cztery projekty master, w których wybiera się ujęcia do filmu. Jest ich zazwyczaj kilkaset a nawet około tysiąca, trwających od kilku sekund do kilku minut.
    Trzeci etap to właściwy montaż tych czterech filmów w osobnych projektach, które są tworzone po wyborze ilustracji muzycznej, aby rytm ujęć zgadzał się z muzyką.
    Następnym etapem jest korekcja kolorystyczna, stabilizacja, czyli coś w rodzaju retuszu filmowego. Równolegle wykonuję korekcję dźwięku który nagrywany jest osobnym rekorderem. Nadaję mu odpowiednią barwę, głośność według zaleceń ITU, usuwając zakłócenia tła, i synchronizuję z równolegle zapisanym obrazem z kilku kamer.
   Powstaje projekt który trzeba wyrenderować. Jest to proces tworzenia filmu przez komputer, trwający kilka lub  kilkanaście godzin. dla tego podczas gdy gdy ja już śpię, komputer nadal pracuje w nocy nad waszym filmem 🙂
   W tym czasie mam chwilę aby popracować nad czołówką weselną. Pozyskuję do niej zdjęcia z filmu które wstawiam do grafiki wektorowej, i dodaje tekst,  imiona Młodych, datę ślubu, miejscowość.
Potem projektuję okładkę na film. Ponieważ w druku okładki lepiej wychodzą zdjęcia od fotografa, dla tego dobrze jeśli wybierzecie kilka zdjęć na okładkę.
   To jeszcze nie koniec. Ważnym aspektem jest przegląd techniczny filmu który sprawdza jakość i poprawność merytoryczną filmu od pierwszej do ostatniej minuty, kadr po kadrze. Po naniesieniu poprawek film poddawany jest ponownemu renderingowi. To wyróżnia nas na tle konkurencji, stosuję technologię z własnej pracy w telewizji komercyjnej.
   Film jest prawie gotowy. Pozostaje zaprojektować ze zdjęć ślubnych okładkę, zamówić w drukarni, i telefon do Młodych że film gotowy do odbioru 🙂
Powrót na pierwszą stronę filmslubny.eu
Mój kanał na Youtube: youtube.com/MrEscort2010/
Ranking wśród najlepszych kamerzystów w Warszawie: weselezklasa.pl/telescope/
Instagram:  instagram.com/piotrdiszer
Facebook: facebook.com/weddingrecord