Fabuła – Historia – Scenariusz

Filmując ślub jestem zawsze tam, gdzie można wykonać najciekawszy kadr , gdzie mogę dyskretnie podpatrzeć uśmiech i wzruszenie na Waszych twarzach, nie przeszkadzając Wam w przeżywaniu wyjątkowych chwil. Profesjonalny sprzęt filmowy umożliwia uzyskanie niezwykłej stabilności i głębi obrazu, oraz piękne odwzorowanie barw.  Dzięki rejestracji z kilku kamer Wasz film ze ślubu i wesela będzie ciekawy i dynamiczny. Przy realizacji teledysku ślubnego na sesji plenerowej, nie działamy pod presją czasu jak w dniu ślubu. Dla tego wiele ujęć można dopracować, powtórzyć je w kilku wariantach. Jednak zawsze wcześniej napisany scenariusz oparty o fabułę pozwala mi na sprawną realizację zdjęć bez przestojów na szukanie miejsca na zdjęcie, lub na myślenie jak ustawić Parę Młodą do pozowania.

Przygotowania do sesji plenerowej, teledysku

 

Przede wszystkim zachęcam do zrobienia takiej ślubnej sesji w podróży poślubnej. Zabieracie wtedy ślubne stroje ze sobą, wystarczy do filmu zrobić drobny makijaż na miejscu. Włosy Panny Młodej nie muszą być dokładnie takie same jak na weselu, może być zamiast welonu wianek. Na takiej sesji mamy więcej czasu na zrobienie unikalnego pięknego teledysku. Dla tego można swobodnie przygotować się do zrobienia filmu z drona. Panna Młoda może wejść do morza w sukni, a są to naprawdę niepowtarzalne ujęcia. Ale trzeba się do nich przygotować, ponieważ nie zawsze jest możliwa powtórka gdy zamoczymy suknię ślubną.

 

Na każdej sesji ślubnej, czy do teledysku czy do zdjęć, kamerzysta i fotograf ustawiają zwykle Parę Młodą, stosując uznane pozy. Najlepsze zdjęcia powstają jednak gdy Para Młoda zachowuje się naturalnie i sama stwarza sytuacje do zrobienia idealnych zdjęć. Dla nich mam kilka ciekawych porad.

Sesja ślubna z bukietem czy z wiankiem? Czy zrobić sesje w dniu ślubu?  Czy sesja w górach, nad morzem, czy gdzieś blisko ? Jak dobrze zapozować, czy są jakies gotowe figury? Co ze sobą zabrać? 

Zamki i pałace

Zamek Kwidzyń sesja ślubna

Wybierając plenery w zamkach czy pałacach, fotograf bardzo często ogranicza się do zdjęć na zewnątrz, np. w ogrodach, czy na dziedzińcu. To oczywiście ładnie wyjdzie na zdjęciach ale, to wielki błąd, stracona szansa na wiele ujmujących fotografii, to wyciąganie Was na sesję bez celu. Na prawdę warto zajrzeć do pięknych stylowych wnętrz. Bilety wstępu dla Par Młodych nie kosztują dużo, a pozostaje wyjątkowa pamiątka na całe życie.

Jakie miejsca macie do wyboru? Bez względu na to w jakim regionie Polski mieszkacie, wybór jest naprawdę duży.

Zamek w Mosznej. Zamek w Kwidzyniu. Zamek Książ w Wałbrzychu. Zamek w Niedzicy. Pałac w Radziejowicach, Pałac w Krowiarkach.

Zamek w Kwidzyniu – Pomorze

Zanim zobaczycie piekny akwedukt zamku w Kwidzyniu, wyobraźcie sobie sesje ślubną wewnątrz zamku. Jest tam wyremontowane muzeu, oraz wiele korytarzy zamkowych nad którymi rozpościerają się ceglane łuki.

Kwidzyński zamek został wzniesiony przez Krzyżaków w roku 1350. Dla tego zamek ten ma wiele podobiestw architektonicznych do zamku w Malborku. Sto lat później zamek połaczono z pobliska katedrą, tworząc warownię. Dziś w zamku mieści się oddział Muzeum Zamkowego w Malborku.

Zamek w Malborku – Pomorze

Zamek w Malborku to jeden z najbardziej znanych zamków w regionie Pomorza, i jest chętnie odwiedzany przez nowożeńców.  Jadąc w podróż poślubną nad morze, warto wziąć ze sobą ślubne stroje, i zatrzymać się na krótką sesję na krzyżackim zamku. Fotograf ślubny lub kamerzysta na pewno zrobią wam tam piękne zdjęcia i teledysk ślubny.

W pieknych wnętrzach jest dużo miejsca na sesję z Parą Młodą, jak też na kilka ujęć figur z pierwszego tańca

Mury zamkowe otoczony jest pięknymi plenerami w otulinie rzeki Nogat.  Plener ślubny warto też zorganizować po zachodzie słońca ze wzgledu na to że zamek jest ze wszystkich stron podświetlony.

Muzeum Romantyzmu- Opinogóra, Mazowieckie

Oranżeria to połączenie nowocześności z repliką dawnej zabudowy Zespołu Pałacowo-Parkowego w Opinogórze.

Oranzeria otoczona jest zadbanym ogrodem, w którym rosną hortencje i róże. Dla potrzeb teledysku ślubnego Para Młoda może zatańczyc pierwszy taniec na szklanej podłodze wokół oranżerii.

Najbardziej charakterystyczna budowla to wieża niegotyckiego Pałacu Krasińskich. Charakterystyczna sylwetka na tle pagórkowatego terenu tworzy na ślubnych zdjęciach, czy w teledysku do filmu ślubnego wrażenie krzywej wieży.

  Hr. Adam Krasiński na 100. rocznice urodzin jego słynnego dziadka – poety Zygmunta Krasińskiego przypadającą na dzień 19.02.1912 planował zorganizować w Opinogórze wielkie uroczystości związane z tą rocznicą. W dniu 19.12.1907 r. przy współpracy z Towarzystwem „Polska Sztuka Stosowana” z Krakowa ogłosił konkurs na projekt dworu w Opinogórze.

Dworek odbudowany kilanaście lat temu to piękne miejsce do ślubnych zdjęć, gdyż otoczony jest przepięknymi różanymi ogrodami. Również wnętrze bogate w stylowe starodawne meble będzie pieknym tłem do zdjęć.

Arkadia – Pałac Nieborów – Łódzkie

Arkadia jest parkiem romantycznym z końca XVIII wieku zachowanym w niemal niezmienionym stanie do dzisiaj.  Ogród pełenm jest urokliwymi zakątków. Architektura stylizowana na ruiny  pieknie prezentuje się na tle zadbanej zieleni. Jest to zabytek na skalę światową.  Sielankowa romantyczna atmosfera parku doskonale nadaje się dla Par Młodych do zdjęć ślubnych.

Bardzo blisko Arkadii jest Pałac w Nieborowie. Jest to dostojna posiadłość, jedna z najpiękniejszych polskich rezydencji magnackich otoczona ogrodami w stylu francuskim i angielskim. jej komnaty gościły znanych władców i artystów. Pałac zbudowano zbudowano w w 1700 roku w stylu barokowym, według pomysłu prymasa Stefana Radziejowskiego. 

Wiele fotografii slubnych czy ujęć do teledysku i filmu ślubnego można wynkonać z daleka, przez jeziorko gdy Młodzi pozują przed Świątynią Diany stojąc pomiedzy filarami czy na schodach. Powstają wtedy piękne odbicia w spokojnej wodzie białej ślubnej sukni. Fotograf i kamerzysta, dają instrukcję  parze młodej jak pozować przez telefon, dla tego że dzieli ich duża odległość, a ustawienie teleobiektywu w kamerze do zdjęcia ślubnego, zajmuje fotografowi i filmowcowi trochę czasu.

Lublin – Muzeum Wsi Lubelskiej –  Lubelskie

Muzeum Wsi Lubelskiej malowniczo położone w dolinie rzeki Czechówki, jest jednym z największych skansenów w Polsce. Prezentuje kulturową różnorodność województwa, dzięki połączeniu bogatej kolekcji architektury i eksponatów z troską o niematerialne dziedzictwo regionu. W sposób kompleksowy gromadzi przedmioty związane z dawnym życiem wsi, dworów oraz miasteczek, ale też utrwala wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów, tradycji i codziennej pracy ludzi minionej epoki.

 Muzealna ekspozycja to nie tylko materialny ślad po minionych czasach, ale też historie zwykłych ludzi wpisane w odtworzone wnętrza (które dzięki temu często zyskują niepowtarzalny, indywidualny charakter). Odwiedzając kolejne sektory i obiekty można odnieść wrażenie, że czas stanął w miejscu, a wizyta w Muzeum staje się okazją do wyjątkowej podróży oraz bliskiego – wręcz namacalnego – spotkania z przeszłością.

,Zwierzęta są ogromną atrakcją dla zwiedzających, a tak naprawdę są częścią ekspozycji krajobrazu pól, wsi i łąk, a także wnętrz muzealnych, stajni, obór, kurników itp. Niejednokrotnie można zaobserwować pracę koni jak np. orkę, bronowanie, sprzęt zbóż i płodów roślin okopowych. tak jak za dawnych czasów. To idealne miejsce do ślubnego teledysku jeśli uwielbiacie śluby i wesela w wiejskim stylu.

Lądek Zdrój – Dolnośląskie

Lądek-Zdrój jest jednym z najstarszych polskich uzdrowisk. Nad miastem góruje Śnieżnik, a stare miasto słynie z wąskich uliczek. Na rynku jest miejsce na fotografie ślubne wśród podcieni staromiejskich kamienic, oraz przy fontannie.

Bardzo łatwo jest dotrzeć autem w okolice pięknych łąk z widokiem na Śnieżnik. Niewysokie szczyty pozwalają na dłuższe zdjęcia do filmu ślubnego w czasie złotej godziny, czyli o zachodzie słońca.

W takich miejscowościach ujecia do ślubnego teledysku, kamerzysta może wam nakręcić najlepiej wcześnie rano, kiedy nie ma niepotrzenych nam w ślubnym filmie turystów.