/ Czy brać kamerzystę na ślub – Najlepsze filmy ślubne
Strona Główna


Przejrzysta oferta.
Wycenione wszystkie dodatki jak filmowanie z drona, drugi kamerzysta. Zero ukrytych kosztów.
Dlatego przybliżoną cenę finalną poznajecie już na stronie Filmslubny.eu.


Druhny Panny Młodej
Uncategorized

Czy brać kamerzystę na ślub

To co wydarzyło się pomiędzy Waszymi ślubnymi fotografiami, pokaże Wam tylko film.
Film to ciągłość akcji, opowieść. Spojrzenie na ten sam moment z rożnych perspektyw.  Tak właśnie pracuję, filmując z kilku kamer, pokazując to czego inni nie mogą zobaczyć. Próbuję łączyć ze sobą poszczególne epizody dnia ślubu na filmie oczekiwaniem z ciekawością na następny kadr.
    To już nie jest tak jak kiedyś
   Kamerzysta na weselu nie oznacza dzisiaj wielkiego sprzętu na ramieniu  operatora,  który zagląda gościom do talerzy.  Teraz najlepsze filmy nagrywa się lekkimi lustrzankami. Ujęć przy stole praktycznie się nie wykonuje.  Z wyjątkiem starszych osób które nie wychodzą na parkiet.  Filmy weselne mają coraz częściej charakter dokumentalny.  Doświadczony kamerzysta na weselu jest praktycznie niezauważalny.  
    Film to także dźwięk
   Dobry film po latach przypomni wam piękną oprawę muzyczną, czy chór w kościele,  czytanie świadka, Najlepsze zdania wypowiedziane do was  przez księdza, Wasze sakramentalne „TAK” wypowiedziane  drżącym głosem. Przypomni pierwszy taniec na weselu i owacje gości. U Waszych rodziców wyciśnie łzy gdy znów usłyszą Wasze szczere słowa podziękowań za cały ich trud.
Dźwięk to żywe emocje, które  zostaną na zawsze uwiecznione na filmie i nigdy nie pójdą w zapomnienie. Wasz głos będzie zawsze czytelny, bez echa, i odgłosów otoczenia.  Dobry kamerzysta oprócz nagrywania obrazu zajmuje się też realizacją dźwięku.
  Dźwięk to także piękna ilustracja muzyczna tworzona przy edycji filmu, która oprócz Waszych słów nada klimat i styl w filmie. Nada mu rytm i tempo, wprowadzi po kolei do kolejnych epizodów w Waszym Dniu Ślubu
  Filmy z weselne nie ciągną się już godzinami
   Epoka filmu weselnego, który trwa nieskończenie długo i pokazuje wszystkie kotlety na talerzu cioci Krysi, i wstawionego wujka Wojtka wznoszącego dwudziesty toast, i  przez trzy minuty jedną tańcząca parę, minęła bezpowrotnie. Dziś filmy weselne mogą być w formie teledysku,  reportażu trwającego  kilkanaście minut. Te dłuższe dokumentalne mają  nie więcej niż 90 minut.
  Jedyny minus, cena.
     Szczególnie przy ambitniejszym filmie, dwóch kamerach.  Wtedy kamerzyści są w stanie uchwycić w czasie ślubu jednocześnie np. i wejście Panny Młodej do kościoła i reakcję Pana Młodego na jej widok. To kosztuje, ale  jest to naprawdę jedna z najlepszych rad na dobry film. Narracja filmowa z dwóch kamer jest bardziej naturalna, subtelna.
Również ładniej wygląda przysięga, gdy jedna kamera filmuje szeroki plan a druga daje zbliżenie tylko na Pannę Młodą lub Młodego. Jednocześnie  dajemy zbliżenie na zakładanie obrączki.
  Tak samo przy dwóch kamerzystach na weselu, film  jest bardziej dynamiczny.  W czasie pierwszego tańca, jedna kamera filmuje Parę Młodą, druga rejestruje reakcję zachwyconych tańcem Rodziców, Świadków i wszystkich gości. Dodatkowo mamy przebitki najciekawszych Waszych figur tanecznych z drugiej kamery.
Najlepszego kamerzystę na swoje wesele w Warszawie i nie tylko znajdziecie TUTAJ
Ile kosztuje ślub i wesele
Ile kosztuje film z wesela
   ILE powinien kosztować kamerzysta na wesele?
     Jednym z powodów rezygnacji z kamerzysty jest argument że film ze ślubu jest nudny,  i rzadko oglądamy film z wesela bo za długi. Chciałbym złamać ten stereotyp, i gwarantuję Wam że mój film będzie tak samo wspaniałą pamiątką jak fotoalbum. Nie będzie ani nudny ani za długi.
  Dla tego przy układaniu ślubnego budżetu bywa że narzeczeni rezygnują  z filmu. A szkoda. Często oczekując przed kościołem na swoją Parę Młodą, widzę poprzedni ślub, jak Młodzi pięknie mówią przysięgę, ktoś pięknie gra na skrzypcach, jakie mają piękne konfetti przed kościołem. I te chwile umykają bezpowrotnie. A przecież film odbiera się dwa, albo nawet cztery miesiące po ślubie i dopiero wtedy się za niego płaci, kiedy Wasz budżet jest trochę podreperowany po wszystkich wydatkach.
Od czego zależy cena za film? Uzależniona jest:
REGION POLSKI. Ale nie koniecznie najdroższego kamerzystę znajdziecie w Warszawie.  duża konkurencja wymusza bardzo dobrą jakość za przystępną cenę
DŁUGOŚĆ FILMU.  Im krótszy film tym może więcej kosztować. To nie jest paradoks, po prostu krótki film musi być inaczej, dokładniej zmontowany, ujęcia trwają po kilka sekund i muszą być precyzyjnie edytowane.
JAKOŚĆ ALBUMU NA FILM, czy jest indywidualny projekt okładki z Waszymi zdjęciami, czy jest na pamięci pendrive która radzi sobie z filmami HD i 4K
RENOMA KAMERZYSTY
TERMIN REALIZACJI. Pamiętajcie jednak że nie zawsze szybko oddany film to dobry film.  Nad pięknym  filmem trzeba popracować, i wymaga to czasu.  Ale do pół roku, lub film na święta bożego narodzenia, to maksymalny czas oczekiwania jaki możecie zaakceptować
WYBRANY PAKIET
LICZBĄ KAMERZYSTÓW obsługujących przyjęcie, pracą dźwiękowca, operatora drona
JAKOŚCIĄ SPRZĘTU DO WIDEOFILMOWANIA
UBEZPIECZENIEM sprzętu, OC,  i zastępstwem w realizacji filmu w przypadku zdarzeń losowych
REALIZACJĄ DŹWIĘKU. Często pomijaną i niedocenianą pracą nad warstwą dźwiękową, czyli profesjonalnym wielościeżkowym masteringiem na poziomie realizacji teledysków telewizyjnych
   Wybierając odpowiedniego kamerzystę warto więc zastanowić się, jakie mamy oczekiwania względem naszego filmu ślubnego i na czym właściwie najbardziej nam zależy.
    Często odbieram telefony lub e-maile w stylu:  ILE KOSZTUJE U WAS FILM .  Wiem z doświadczenia że taka przyszła Para Młoda nie do końca jest świadoma, jakiego chce filmu. Ale rozumiem to. W końcu to pierwszy ślub w życiu, i że taka tradycja ze fotograf i kamerzysta musi być. Młodzi kierują się ceną, że jak najtaniej.  Nie często zaprzepaszczając raz na zawsze możliwość zrobienia pięknych ujęć. Brak utrwalenia wzruszających momentów, za tanią usługę jedną kamerą, i otrzymania filmu zmontowanego bez pojęcia na płytce DVD która nie ma jakości HD.  Bywa że przegrywam w takim konkursie ofert z tańszą konkurencją, ale mam możliwość zaproponowania Wam dogodnej płatności  do czterech miesięcy po ślubie.
   Ile będzie kosztował dobry kamerzysta na wesele? Ceny mogą być naprawdę bardzo rozbieżne i zaczynają się już od ok. 1500 złotych. Jednak aby mieć naprawdę dobry ciekawy film trzeba być przygotowanym na wydatek w granicach ok. 3000 – 5000 złotych, niektórzy kamerzyści  posiadają w swojej ofercie pakiety VIP w kwocie nawet 10 000 złotych.
Podsumowanie
    Warto pamiętać, że film ze ślubu i wesela to piękna pamiątka, która pozwoli nam odtworzyć ważne chwile, dlatego powinien być zrealizowany na wysokim poziomie technicznym i artystycznym.

Więcej praktycznych porad jak znaleźć dobrego kamerzystę znajdziecie na http://slubne-porady.pl